top of page

Kamerový Systém - Csikó Kert     Želiezovce

 

Na tejto stránke nájdete všetky potrebné informácie týkajúce sa projektu zriadenia kamerového systému v časti mesta Želiezovciach zvanej Csikó Kert (rozpisy, cenové ponuky, nákresy...).

 

CCTV - kamerový systém (closed circuit television)

Sekvencia, Preset - samostatne snímaný bod (miesto záberu)

PTZ  Kamera - otočná zoom kamera (pan–tilt–zoom)

 

Mesto Želiezovce je vlastníkom niekoľkých snímacích zariadení (kamier). Tieto využíva predovšetkým Mestská polícia mesta Želiezovce na získanie údajov slúžiacich k odhaľovaniu kriminality, k ochrane verejného poriadku, k ochrane majetku a zdravia občanov.

Mesto Želiezovce však momentálne nemá dostatočné finančné prostriedky na zriadenie kamerového systému na celom svojom území a tak sú niektoré časti mesta vystavené vyšším rizikám vzniku kriminality. 

 

Predstavovaný projekt zriadenia kamerového systému v časti Csikó Kert vznikol na základe podnetu viacerých občanov mesta Želiezovce z tejto časti, ktorí vo svojej obytnej štvrti viackrát zaregistrovali protiprávne konanie. K zriadeniu kamerového systému v časti Csikó Kert je potrebná finančná podpora občanov tejto časti mesta. Záujem o zriadenie kamerového systému v tejto oblasti bol prejavený aj zo strany miestnych podnikateľov bývajúcich v tejto lokalite. Tí by boli ochotní projekt zasponzorovať, čím by sa znížili jednorázové finančné náklady občanov časti Csikó Kert na celý daný kamerový systém. Výška jednorázových finančných prostriedkov potrebných na realizáciu daného kamerového systému by bola stanovená na základe počtu jednotlivých rodín (domov) ochotných zapojiť sa do projektu a to bez ohľadu na počet osôb bývajúcich v panelovom byte alebo v rodinnom dome. 

 

Technické zariadenia kamerového systému by boli z hľadiska finančnej hospodárnosti umiestnené v samotnom Csikó Kerte, čím by sa systém určite nepredražil. Obraz zo zariadení by sa bezdrôtovou technológiou priamo preniesol na Mestskú políciu v Želiezovciach. Nasnímaný záznam by sa archivoval podľa §17 ods. 3 zákona č.122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov 15 kalendárnych dní. 

 

Disponovať nasnímaným kamerovým záznamom môžu len osoby na to oprávnené. 

Informácie o Systéme
 

Najefektívnejším riešením snímania verejného priestranstva (ulíc) je snímanie jednotlivých záujmových bodov prostredníctvom (PTZ) otočných zoom kamier.

 

 

PTZ Kamera

 

Našou firmou dodávané PTZ kamery sú vysoko kvalitné HD kamery  vybavené kvalitnou optikou a najnovším CCD čipom Sony HAD ll s vysokým rozlíšením 1,3 MPx (720p), vyvinuté na snímanie širokého pásma. Tieto kamery sú vybavené vyhrievacím a chladiacim systémom, aby boli schopné poskytnúť čo najlepší obraz pri rôznych poveternostných podmienkach. Kameru je možné nastaviť na snímanie jednotlivých záujmových bodov (sekvencie) v rozličných vzdialenostiach a uhloch. Daná sekvencia sa približuje prostredníctvom optického zoomu a auto focus nám prinesie čistý a kvalitný obraz. Kamera vďaka pouličnému osvetleniu poskytuje dostatočný obraz aj v noci.

 

     Výhody danej PTZ kamery

     -  Snímanie v rozsahu 360*

     -  Priblíženie a zaostrenie danej sekvencie (objektu, páchateľa priestupku, atď.)

     -  Automatické prepínanie medzi sekvenciami

     -  Možné manuálne ovládanie

     -  Kvalitný obraz v HD kvalite 1,3 MPx (720p)

     -  Digitálny prenos signálu bez rušenia

     -  Dostatočný obraz pri horšom osvetlení

 

Digitále Nahrávacie Zariadenie DVR

 

Našou firmou dodávané nahrávacie zariadenie disponuje  vysokou HD kvalitou záznamu v rozlíšení 1,3 MPx (720p). Nahrávacie zariadenie slúži na uchovanie prenesených dát z kamier. Záznam je uchovaný na (HDD) pevnom disku, ktorý je zašifrovaný kvôli ochrane osobných údajov a sprístupnený  len oprávneným osobám. Priamy prenos obrazu z daných kamier budú mať možnosť sledovať pracovníci MsP Želiezovce priamo na stanovisku Mestskej Polície. Obraz bude prenesený prostredníctvom 5GHz bezdrôtovou technológiou.

 

     Výhody danej DVR

     -  Vyvinuté pre spoluprácu s danými HDCVI PTZ kamerami

     -  Kvalitný záznam v HD kvalite 1,3 MPx (720p)

     -  Nastavenie automatických sekvencií

     -  Manuálne ovládanie kamery cez DVR priamo z MsP

     -  Prenos signálu sieťovou technológiou

     -  Digitálny prenos signalu do DVR bez rušenia

 

Cenová ponuka

Cenová ponuka na celkový kamerový systém, umiestnenie jednotlivých kamier sú vyznačené na Mape

Cena systému

 

Celková cena systému pri zapojení všetkých bytových jednotiek v časti Csikó Kert (74 rodín podľa nášho zistenia) by stálo 103,54.-Eur/rodina.  

Pre poskytnutie bližších informácii Nás kontaktujte telefonicky.

Na mape sú vyznačené predpokladané umiesnenie jednotlivých kamier.

Na mape sú vyznačené predpokladané umiesnenie jednotlivých kamier, a sú vyznačené predpokladané snímané body s jednotlivímy kamerami.

Ukážkové video predpokladaných inštalovaných kamier v Csikó Kert (HDCVI - PTZ kamery Dahua SD63120I-HC )

Video je viackrát komprimované, vzhladom na to sa môže líši od skutočnej kvality obrazu.

Testovanie kamery na 200m (Koncové snímané body nachádzajú od PTZ kamery na 200m, celková snímaná dlžka je 400m)

 

1,3 MPx PTZ kamera exteriérová farebná Day/Night, 1/3" Exmor CMOS, rozlíšenie 1280x960px @ 50fps, citlivosť farebná 0.05Lux/F1.4 0.005LUX/F1.4 ( B / W ), varifokálny objektív 4.7-94 mm, 20x optický zoom, horizontálne natáčanie 360 °, vertikálny náklon 90°, video výstup BNC HDCVI High Definition, audio in, BLC, ATW, DWDR,HLC, DNR (2D & 3D), alarm I/O 2/1, napájanie 24VAC/2.2A, pracovná teplota -40°C do 60°C, IP66, IK 10, rozmery 222x322mm. Dodávaná so zdrojom a držiakom na stenu, hmotnosť 7.5kg

bottom of page